banner-01
banner-02
banner-03

Придобивките од LiFePO4Батерии

Longer Life

Подолг живот

Повеќе од 3 до 4 пати повеќе од животниот век на оловна киселина и го намалува целокупното вложување во батеријата.

Maintenance Free

Бесплатно одржување

Не бара ништо од наводнување, изедначување и чистење.

Rapid Charging

Брзо полнење

Брзото поволно полнење овозможува полнење во кафе пауза.

Cost Effective

Рентабилно

Заштеда до 70% на енергија, опрема, работна сила и застој во текот на 5 години.

Consistent Power

Конзистентна моќност

Моќност со високи перформанси и напон на батеријата при целосно полнење.

Inbuilt Protection

Вградена заштита

Интелигентниот BMS автоматски спречува преголемо празнење, полнење, напон и температура итн.

0Одржување
5yrГаранција
10yrТраење на батеријата
-4~131°FРабота
животната средина
3.500+Животни циклуси

За нас

RoyPow е основана во градот Хуижоу, провинцијата Гуангдонг, Кина, со производствени погони во Кина и подружници во САД, Европа, Јапонија, ОК, Австралија и Јужна Африка итн. Ние сме специјализирани за истражување и развој и производство на Li-ion за алтернативи на оловна киселина со години, а ние стануваме глобален лидер во полето за замена на ли-јонски оловно-киселини.

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја